Małopolski Ośrodek Ochrony Przeciwpożarowej
Inter-Poż Sp. Z.o.o
ul. Bieżanowska 107a, 30-826 Kraków

OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA

Małopolski Ośrodek Ochrony Przeciwpożarowej „INTER – POŻ” Sp. z o.o. siedzibą w Krakowie przy ul. Bieżanowskiej 107a. Działa od 2000r zajmuje się kompleksową ochroną w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych wszystkich typów obiektów.

DANE ADRESOWE

ul. Bieżanowska 107a,

30-826 Kraków

TEL.

(0-12) 658 73 48

FAX.

(0-12) 658 89 33

e-mail: biuro@interpoz.pl

Instalacje tryskaczowe

Instalacje tryskaczowe są najbardziej powszechnymi stałymi wodnymi instalacjami gaśniczymi. Instalacje tryskaczowe są instalacjami samoczynnymi zbudowanymi z urządzeń gaśniczych, które wykrywają, sygnalizują i gaszą pożary w chronionych strefach pomieszczeń.

Instalacje tryskaczowe

Głównym elementem wykrywającym pożar jest tryskacz ze szklaną ampułką wypełnioną rozszerzającą się pod wpływem temperatury cieczą . Tryskacz w stanie gotowości instalacji do pracy jest zamknięty. Szklana ampułka, w wyniku wzrostu temperatury otoczenia o około 57°C, rozpryskuje się, rozszczelniając tryskacz.
Na skutek otwarcia tryskacza znajdująca się pod ciśnieniem woda gaśnicza wypływa na ognisko pożaru.
Przepływ wody w sieci przewodów rozdzielczych i rozprowa- dzających powoduje zadziałanie urządzeń alarmowych i sygnalizacyjnych.

Instalacje tryskaczowe działają w sposób selektywny. Akcja gaśnicza jest ograniczona tylko do obszaru, w którym pojawia się pożar.
Firma nasza, posiadająca duże doświadczenie w remontach, naprawach orz serwisach instalacji tryskaczowe zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami w zakresie ochrony przeciwpożarowej, a również zgodnie z wytycznymi VdS, FM i innymi.

Zajmujemy się instalacjami tryskaczowymi mokrymi jak i suchymi.

Wykonujemy pełen serwis zbiorników wody pożarowej, zbiorników hydroforowych.

Remont pomp pożarowych oraz silników elektrycznych oraz diesel.